Herbert Grönemeyer – Mensch

with Brak komentarzy

Jeśli znasz jeszcze jakieś piosenki podobne do tej – daj nam znać w komentarzu, bardzo chętnie posłuchamy!


Piosenki Herberta Grönemeyera to klasyka. Piosenka „Mensch” pochodzi z płyty z 2002 roku, która sprzedała się w nakładzie 3,7 MILIARDA egzemplarzy! Według polskiej Wikipedii w Polsce więcej razy sprzedała się tylko płyta „A gu gu” Arki Noego. 😉

Niezależnie od tego na jakim etapie nauki języka niemieckiego jesteś, uczenie się nowych wyrazów z piosenek jest zawsze dobrym pomysłem! Słuchając „Mensch” za pierwszym razem pewnie wpadną Ci w ucho takie wyrazy jak: gut, Weg, Liebe czy Mensch. Za kolejnym razem następne i następne.

Dobrym rozwiązaniem jest też praca z tekstem. Przejrzyj tekst piosenki, zaznacz znane Ci już słówka i słuchając sprawdź jak wiele z nich wyłapiesz (oczywiście słuchaj wtedy bez tekstu).

Tekst dodałam tutaj – warto zerknąć i pośpiewać trochę razem z Herbertem.


Z piosenki „Mensch” wybrałyśmy 18 trudniejszych wyrazów.

Możesz się ich pouczyć tutaj interaktywnie lub po prostu chwilę poklikać i zgadywać, co one oznaczają.

Do każdego ze zwrotów jest nagranie – klikając na głośniczek możesz posłuchać poprawną wymowę. Zachęcam Cię także do głośnego powtarzania – tylko tak Twoja wymowa staje się coraz lepsza.

 

Prześlij swoim znajomym:
Podąrzaj Klaudia Strohschein:

Razem z moim wihajstrowym zespołem tworzę solidne kursy online. Pracujemy tak, żeby nasi uczniowie byli samodzielni językowo. Niemiecki nie jest jednak moją największą pasją. Podróże, rower i obserwowanie ptaków - to są moje prawdziwe radości! Dlaczego więc uczę niemieckiego? Głównie dlatego, że bardzo szybko zauważyłam, że moje metody są skuteczne. Lata studiowania psychologii zaowocowały, a to, że na pierwszym roku germanistyki zaczęłam przygodę z udzielaniem korepetycji, nie było takim przypadkiem.

Zostaw Komentarz