Dlaczego im smutniej, tym lepiej?

with Brak komentarzy

Jak raz na zawsze zapamiętać różnicę między zwrotami „nach Hause” a „zu Hause”? Najlepiej napisz z nimi swoje przykładowe zdanie w komentarzu! Ale czy każde zdanie tak samo pomoże Ci w nauce? Nie, nie każde zdanie będzie miało taką samą moc.

Ucząc się nowych zwrotów układaj takie zdania, które Cię poruszają, są abstrakcyjne, śmieszne lub bardzo smutne – powinny to być zdania nieoczywiste, takie które Twój mózg uzna za warte uwagi i zapamiętania. Czyli im bardziej charakterystyczne będzie Twoje zdanie, tym lepiej.

Prześlij swoim znajomym:
Podąrzaj Klaudia Strohschein:

Razem z moim wihajstrowym zespołem tworzę solidne kursy online. Pracujemy tak, żeby nasi uczniowie byli samodzielni językowo. Niemiecki nie jest jednak moją największą pasją. Podróże, rower i obserwowanie ptaków - to są moje prawdziwe radości! Dlaczego więc uczę niemieckiego? Głównie dlatego, że bardzo szybko zauważyłam, że moje metody są skuteczne. Lata studiowania psychologii zaowocowały, a to, że na pierwszym roku germanistyki zaczęłam przygodę z udzielaniem korepetycji, nie było takim przypadkiem.

Zostaw Komentarz