Nie interesują nas odgrzewane kotlety!

with Brak komentarzy
Zamiłowanie do porządkowania a język niemiecki.

Czasem wydaje mi się, że zaczęłam uczyć niemieckiego przede wszystkim z powodu mojego zamiłowania do porządkowania. Lubię tak sobie wziąć jeden wyraz i zrobić o nim porządną lekcję, z wieloma praktycznymi przykładami.

W trzeciej checkliście kursu Uporządkuj Swoją Gramatykę mamy aż trzy lekcje o czasowniku helfen – wszystkie są bardzo krótkie, bo jak wiadomo lepiej obejrzeć kilka krótkich i dynamicznych lekcji, niż zasnąć na 10 minucie lekcji, która trwa godzinę.


„Pogadanka o czasowniku helfen”.

Pierwszą z tych lekcji nazwałam „Pogadanka o czasowniku helfen”. Pogadanka? Dlaczego nie lekcja?

Naszym celem jest zaproszenie Cię na lekcję w jakiej jeszcze nie brałeś udziału. Nie interesują nas lekcje składające się tylko z nudnej odmiany przez osoby, którą przecież można wygooglować w 0,38 sekundy – po wpisaniu w wyszukiwarkę „czasownik helfen odmiana” otrzymałam właśnie około 17 500 wyników [ungefähr 17.500 Ergebnisse (0,38 Sekunden)].


Lekcje niemieckiego są jak speeddating.

Nasze lekcje są często trochę jak speeddating: mamy dość mało czasu, więc nie mówimy o sobie wszystkiego, a dodatkowo chcemy dobrze wypaść w oczach naszych potencjalnych partnerów, dlatego to, co o sobie omówimy jest przez nas starannie wybrane.

Podobnie tworzymy nasze kursy – na początku długo wybieramy zagadnienia, które chcemy poruszyć, a te niezbędne Wam do przetrwania oznaczamy karteczką „No bez tego to nie da rady!” i przechodzimy do szukania praktycznych zwrotów.

U nas w zespole jest to zazwyczaj burza mózgów, każdy zapisuje swoje przykłady, poprawia przykłady innych, a na koniec do pudełka z napisem „Polepszają jakość życia” przenosimy wszystkie te zwroty bez których spokojnie przeżyjesz. Cała reszta trafia do naszego kursu.

Tak samo jak na wieczorku zapoznawczym nie przyznajemy się od razu do wszystkiego, co mamy za uszami, tak i na „Pogadance o czasowniku helfen” nie przygniatamy Cię wszystkimi wybrykami, na które ten czasownik stać.

Spokojnie, przyjdzie czas na poznanie całej prawdy. I przyjdą wtedy też rady na to jak sobie z tą prawdą poradzić.


Pogadajmy o czasowniku helfen.

Tymczasem pogadajmy o czasowniku helfen. Daj sobie czas na to, żeby oswoić się z wyrazami z nim związanymi, zapamiętaj jakieś przykładowe zdanie, kątem oka zajrzyj do odmiany w czasie przeszłym, z ciekawością wsłuchaj się z jego wymowę – rozbudź swoją ciekawość.
Tak samo jak podczas dobrej rozmowy.

Prześlij swoim znajomym:
Podąrzaj Klaudia Strohschein:

Razem z moim wihajstrowym zespołem tworzę solidne kursy online. Pracujemy tak, żeby nasi uczniowie byli samodzielni językowo. Niemiecki nie jest jednak moją największą pasją. Podróże, rower i obserwowanie ptaków - to są moje prawdziwe radości! Dlaczego więc uczę niemieckiego? Głównie dlatego, że bardzo szybko zauważyłam, że moje metody są skuteczne. Lata studiowania psychologii zaowocowały, a to, że na pierwszym roku germanistyki zaczęłam przygodę z udzielaniem korepetycji, nie było takim przypadkiem.

Zostaw Komentarz